ტანსაცმლის მიტანის შემდგომ, ქიმწმენდის სპეციალისტი ყურადღებით ათვალიერებს თითოეულ ნივთს.
ამოწმებს, ხომ არ არის გახეული, ხომ არ აკლია ღილები და ა.შ.
ეძებს და აღნიშნავს ლაქებს.
გეკითხებათ, საიდან გაჩნდა ლაქები - ეს მათ ეხმარებათ სწორად შეარჩიონ წმენდის მეთოდი
ანიჭებს თქვენს ნივთებს სპეციალურ ნომერს, რომ არ აერიოს სხვის ტანსაცმელში.
თუ რთული ლაქებია წინაწარ ამუშავებს მას
ახარისხებს ტანსაცმელს ქსოვილის ტიპის, ფერის და შესასრულებელი სამუშაოს მიხედვით და იწყებს ქიმიური წმენდის პროცესს, წმენდის შემდეგ ტანსაცმელი გადადის საშრობში, რომლის შემდგომაც ასწორებს მცირე დეფექტებს, ასეთის არსებობის შემთხვევაში და სამოსს აუთოვებენ.
თუ თავად ვერ ახერხებთ ქიმწმენდაში მისვლას, ან გსურთ დროის დაზოგვა, შეგიძლიათ ისარგებლოთ სერვისით - ტანსაცმლის ქიმწმენდა ადგილზე მოსვლით.
ქიმწმენდა თუ რეცხვა, რომელი უფრო ეფექტურია ლაქებთან საბრძოლველად?
ამ კითხვაზე საპასუხოდ, პირველ რიგში, განვიხილოთ ლაქების ტიპები და მათი წარმოშობის მიზეზები, ეს კი დაგვეხმარება უკეთ განვსაზღვროთ, რა სჯობს მაღალი ხარისხის ქიმწმენდა თუ რეცხვა.
ლაქები საკმაოდ მრავალფეროვანია, თუმცა შეგვიძლია ოთხ ძირითად ჯგუფად დავყოთ:
ცხიმოვანი ლაქები - ამ ტიპის ლაქები ყველაზე გავრცელებულია და რთულად მოსაშორებელი, საკვები პროდუქტები, თავის მოვლის საშუალებები, ჭუჭყი და მტვერი - ყველა ჩამოთვლილი შეიძლება გახდეს ცხიმოვანი ლაქის მიზეზი
ფერადი ლაქები - ამ ტიპის ლაქების წყაროს ძირითადად სასმელები და საკვები წარმოადგენს (ჩაი, ყავა, კაკაო, ღვინო, ხილის წვენი და სხვა) აღნიშნულიც რთულად შორდება, განსაკუთრებით კი ნათელი ფერის ქსოვილებზე და სჭირდება სპეციალური მიდგომა.
ცილოვანი ლაქები - ძირითადად მოყვითალო ან მომწვანო-მოყავისფრო შეფერილობისაა და თუ დროულად არ მოშორდა, უფრო ინტენსიური ხდება, მყარდება და ღრმად იჭრება ქსოვილში.
ქიმიური ლაქები - წარმოიქმნება სხვადასხვა სინთეტიკური ნივთიერების ზემოქმედებით, როგორიცაა ბენზინი, აცეტონი, მჟავები და ა.შ. მათ განსაკუთრებით ძლიერი გამაღიზიანებელი მოქმედება აქვთ ბოჭკოებზე და შეუძლიათ შეცვალონ ქსოვილის ფერი და სტრუქტურა.
თითოეული ტიპის ლაქა მოითხოვს სპეციფიკურ მიდგომას, შესაბამისად ყოველდღიური რეცხვა გამოდგება მსუბუქი და ახალი დაბინძურების მოსაცილებლად ისეთი ქსოვილებიდან, რომლებიც კარგად იტანენ წყალს და მაღალ ტემპერატურას (ბამბა, თეთრეული, ჯინსი).
ხოლო რთული, ძველი და ჩამჯდარ ლაქებისთვის გამოიყენეთ ტანსაცმლის ან თუ ფეხსაცმელზე გჭირდებათ, ფეხსაცმლის ქიმწმენდა.
ლაქების მოშორების ტრადიციული მეთოდები
სამოსსა თუ საყვარელ ნივთზე ლაქის აღმოჩენისას ხშირად პირველი რეაქცია არის მათი ხელით მოშორება - ფხეკა, ხეხვა ან თბილ წყალში ჩალბობა.
თუმცა ამ მეთოდით ლაქები უფრო ღრმად შედის ქსოვილში და ფართოვდება, შეიძლება გაუფერულდეს და დატოვოს კვალი.
ამ და მსგავს ტრადიციულ მეთოდებს ხშირად უფრო არასასურველ შედეგამდე და ქსოვილის დაზიანებამდეც კი მივყავართ.
თუ მაინც გადაწყვეტთ ლაქებთან ტრადიციული მეთოდებით ბრძოლას, სწორად შეარჩიეთ პრეპარატი ქსოვილისა და ლაქის ტიპის მიხედვით, ყურადღებით გაეცანით მოხმარების ინსტრუქციას და ზუსტად დაიცავით დოზირება.
არსებობს მზა საყოფაცხოვრებო საშუალებები ლაქებისთვის, რომლებიც ხელმისაწვდომია სუპერმარკეტებში. ისინი ჩვეულებრივ გათვლილია კონკრეტულ ჯგუფებზე - ცხიმზე, ჟანგზე, ბალახზე და ა.შ.
თუ ჩვენ ზუსტად ვიცით ლაქის ტიპი, შეგვიძლია ავირჩიოთ შესაბამისი პრეპარატი და ვიმოქმედოთ მისი ინსტრუქციის მიხედვით.
არ გირჩევთ ისეთი პროდუქტების გამოყენებას როგორიცაა:
მარილი, ძმარი, ლიმონის წვენი ან სოდა, ამ ტიპის მჟავა და ტუტე ნივთიერებებმა შეიძლება უფრო მეტად დაგიზიანოთ საყვარელი ნივთი.
Ასევე არ გირჩევთ ექსპერიმენტებს, თუ დარწმუნებული არ ხართ, რომ ლაქას ან ჩამჯდარ ჭუჭყს დამოუკიდებლად გაუმკლავდებით, აუცილებლად მიანდეთ ეს პროცესი პროფესიონალებს, მითუმეტეს, ამ პირობებში როცა თითქმის ყველა დიდ ქალაქში შეგიძლიათ იპოვოთ უახლოესი ქიმწმენდის სერვისი.
მაგალითად, თუ ტანსაცმლის ქიმწმენდა თბილისში გჭირდებათ, Servisebi.ge-ზე მარტივად იპოვნით მდებარეობის მონიშვნის ან საძიებო ველში კონკრეტული დასახელების ჩაწერით.
მცდარი წარმოდგენები ქიმწმენდის შესახებ
მიუხედავად იმისა, რომ ქიმწმენდა ხშირად პრაქტიკულ გადაწყვეტად გვევლინება, საზოგადოებაში მაინც არსებობს გარკვეული მითები და სტერეოტიპები ამ სერვისის შესახებ, რაც ნაწილობრივ ინფორმაციის ნაკლებობას ეფუძნება, ნაწილობრივ კი არასწორ გამოცდილებას ან უბრალოდ სპეციალისტების რჩევების უგულებელყოფას.
მითი #1: ქიმწმენდა აფუჭებს ტანსაცმელს
ბევრს მიაჩნია, რომ ქიმწმენდის პროცესი ძალიან აგრესიულია და უარყოფითად მოქმედებს ქსოვილის ხარისხზე. სინამდვილეში, თანამედროვე ტექნოლოგიებისა და სერტიფიცირებული პრეპარატების გამოყენებით, ქიმწმენდა სრულიად უსაფრთხოა ტანსაცმლისთვის და პირიქით, უნარჩუნებს მათ პირვანდელ სახეს. რა თქმა უნდა, აქ მთავარია პროფესიონალიზმი და გამოცდილება - თუ ქიმწმენდას ჩაატარებს კვალიფიციური სპეციალისტი და სწორად შეარჩევს პროგრამას, არანაირი დაზიანების რისკი არ არსებობს.
მითი #2: ქიმწმენდა ძალიან ძვირია
კიდევ ერთი გავრცელებული მოსაზრებაა, რომ ქიმწმენდა ძვირადღირებული სიამოვნებაა და მხოლოდ მდიდრებს შეუძლიათ რეგულარულად ისარგებლონ ამ მომსახურებით. სინამდვილეში, ქიმწმენდის ფასი საკმაოდ ხელმისაწვდომია საშუალო მომხმარებლისთვისაც.
ტანსაცმლის ქიმწმენდა ფასები დამოკიდებულია კონკრეტული კომპანიის ტარიფებზე, შემოთავაზებულ სერვისსა და შესასრულებელ სამუშაოზე.
ასევე ხანგრძლივი თანამშრომლობის შემთხვევაში არსებობს სხვადასხვა აქციები და შეღავათიანი პაკეტები.
პირველი ცნობილი ამწე მანქანა იყო შადუფი, წყლის ამწევი მოწყობილობა, რომელიც გამოიგონეს ძველ მესოპოტამიაში. სამშენებლო ამწეები მოგვიანებით გაჩნდა ძველ საბერძნეთში, სადაც მათ ამუშავებდნენ ადამიანები ან ცხოველები და იყენებდნენ შენობების მშენებლობისას. უფრო დიდი ამწეები, მოგვიანებით შეიქმნა რომის იმპერიაში, ამისთვის გამოიყენეს სარბენი ბორბლები, რაც უფრო მძიმე სიმძიმის აწევის საშუალებას იძლეოდა.
შუა საუკუნეებში ნავსადგურის ამწეები შემოიღეს გემების ჩასატვირთად და განტვირთვისთვის და მათ მშენებლობაში დასახმარებლად - ამწეებში ზოგი ქვის კოშკებში იყო ჩაშენებული დამატებითი სიმტკიცისა და სტაბილურობისთვის.
ამწეების გამოგონებამ კაცობრიობას გაუადვილა საქმე, რადგან მათ გარეშე ჩატვირთვა, გადმოტვირთვა და აწევა ადამიანის ხელით უნდა მომხდარიყო, ამ პროცესს მეტი დრო სჭირდებოდა და მთელი სისტემა საერთოდ არ იყო ეფექტური.
თანამედროვე ამწე კრანების საშუალებით, შესაძლებელი ხდება ისეთი რთული სამუშაოების შესრულება, რომლებიც ხელით თითქმის წარმოუდგენელია. ბლოგში განვიხილავთ ამწე კრანების ტიპებს, მათ მახასიათებლებს, გამოყენების სფეროებსა და უპირატესობებს.
როდის გამოიგონეს თანამედროვე ამწეები ?
ყველა ერთხმად თანხმდება, რომ ამწეების გარეშე უბრალოდ შეუძლებელი იქნებოდა ცათამბჯენებისა და უზარმაზარი ქალაქების აშენება.
ამწე კრანი არის მანქანა, რომელიც გამოიყენება სხვადასხვა ტიპის და ზომის ტვირთების გადასაადგილებლად , როგორც ვერტიკალურად, ასევე ჰორიზონტალურად. მოწყობილობა იყენებს ერთ ან რამდენიმე მარტივ მექანიზმს როგორიცაა ბერკეტი და საბურველი , რათა შექმნას მექანიკური უპირატესობა თავისი სამუშაოს შესასრულებლად. ამწე კრანი ჩვეულებრივ გამოიყენება ტრანსპორტირებაში ტვირთის დატვირთვისა და გადმოტვირთვისთვის, სამშენებლო მასალების გადაადგილებისთვის და წარმოებაში მძიმე აღჭურვილობის აწყობისთვის.
როგორი ტიპის ამწეები არსებობს და რისთვის გამოიყენება ის ?
ამწე კრანების სხვადასხვა ტიპი არსებობს და მათი გამოყენებაც განსხვავდება სამუშაო პროცესების სპეციფიკიდან გამომდინარე. თითოეულ მათგანს აქვს უნიკალური დანიშნულება, რაც დამოკიდებულია ტვირთამწეობაზე, გადაადგილების შესაძლებლობებზე და სამუშაო გარემოზე. მათ შორის:
20-ე საუკუნის დასაწყისში, ჰიდრავლიკური და ელექტრომექანიკური სისტემების განვითარებამ შესაძლებელი გახადა უსაფრთხო და მობილური ამწე კალათების შექმნა. თავდაპირველად, ისინი ძირითადად გამოიყენებოდა მშენებლობაში, ელექტროგადამცემი ხაზების შეკეთებაში და სამაშველო ოპერაციებში.
ამწეები არის ე.წ სატრანსპორტო საშუალებები, რომლებიც შექმნილია განსხვავებული მახასიათებლებით და აქტიურად გამოიყენება სხვადასხვა სფეროში ისეთ სიმაღლეზე სამუშაოების შესასრულებლად, სადაც კიბის გამოყენებით ძნელად თუ მოხვდებით. ამწე კალათა, სწორედ ერთ-ერთი ასეთია. კალათის ამწეებს, რომლებსაც ხშირად ვხვდებით ყოველდღიურ ცხოვრებაში, აქვთ განსხვავებული მახასიათებლები მათი გამოყენების არეალის მიხედვით. ამწე კალათის გამოყენებით, მარტივდება მაღალსართულიანი შენობების ფასადების მოწესრიგება, ელექტრო და ინტერნეტ კაბელების მოწესრიგება, ტექნიკური სამუშაოების შესრულება, სარეკლამო ბანერების დამონტაჟება, სარემონტო სამუშაოების შესრულება და სხვა.
რა არის ამწე კალათა?
ამწე კალათები შეიძლება განისაზღვროს, როგორც ამწეები, რომლებიც განლაგებულია კალათების სახით სატვირთო მანქანებზე ან ანალოგიურ ოთხ ბორბლიან სატრანსპორტო საშუალებებზე. სხვაგვარად, რომ ვთქვათ ამწე კალათა არის ასაწევ მექანიზმზე დამონტაჟებული ტექნიკური პლატფორმა, რომელსაც შეუძლია სწრაფად იმოძრაოს სხვადასხვა სირთულის სიმაღლეზე. იგი გამოიყენება ნივთების გადასატანად სიმაღლეზე, რომელთა გადატანა შეუძლებელია კიბის გამოყენებით ან ფიზიკურად მუშაობით. ამწე კალათა უზრუნველყოფს ოპერატორების უსაფრთხო მუშაობასაც ისეთ სიმაღლეებზე, სადაც ძნელად არის მიდგომა შესაძლებელი.
როდესაც საქმე ეხება სამუშაო ადგილების უსაფრთხო წვდომას, ამწე კალათა არის მრავალმხრივი და აუცილებელი ინსტრუმენტი, რომელიც ფართოდ გამოიყენება ინდუსტრიებში, მათ შორის სამშენებლო და სამრეწველო სფეროში. ამწე კალათები უზრუნველყოფს პერსონალისთვის სტაბილურ და უსაფრთხო პლატფორმას, რაც მათ საშუალებას აძლევს შეასრულონ დავალებები სიმაღლეებზე, რომელთა მიღწევა სხვაგვარად რთულია.
მიუხედავად იმისა, რომ არსებობს ალტერნატიული ვარიანტები, როგორიცაა ხარაჩოები და საჰაერო სამუშაო პლატფორმები, ამწე კალათებს ხშირად ანიჭებენ უპირატესობას ისეთ სამუშაო პროცესებში, სადაც გადამწყვეტია სწრაფი გადაადგილება. პოზიციონირების მოქნილობა და მინიმალური დაყენების დრო. მაგალითად, ამწე კალათები იდეალურია პროექტებისთვის, რომლებიც საჭიროებენ ხშირ გადაადგილებას სხვადასხვა სიმაღლეზე ან დახურულ სივრცეებში, სადაც ხარაჩოები არ შეიძლება ეფექტურად დამონტაჟდეს.
სად გამოიყენება ამწე კალათა აქტიურად ?
ამწე კალათები აქტიურად გამოიყენება სხვადასხვა სფეროებში, ეს ყველაფერი დამოკიდებულია ამწეს მოდელზე, მის ტექნიკურ მახასიათებლებსა და ადამიანის ან ბიზნესის საჭიროებებზე. მათ შორის ყველაზე ხშირად:
მნიშვნელობა არ აქვს, დღეა თუ ღამეა, ქალაქში ხარ თუ რეგიონში, საკურიერო მომსახურება ნებისმიერ მომხმარებელს საშუალებას აძლევს, უსაფრთხოდ და მცირე დროში მიიღოს ამანათი მითითებულ მისამართზე.
საკურიერო სერვისები, არაერთ ისტორიულ წყაროებში გვხვდება, რაც მიუთითებს ამ მომსახურების მრავალწლიან არსებობაზე. ძველ დროში კურიერი ჯერ კიდევ მესოპოტამიაში, ბაბილონსა და ეგვიპტეში არსებობდა. ძირითადად, მათი მოვალეობა, მნიშნელოვანი ბრძანებების და წერილების ადრესატამდე მიტანა იყო.
არსებობდნენ ე.წ მაცნეები, რომლებიც, როგორც ქვეყნის შიგნით, ისე მის ფარგლებს გარეთ გადასცემდნენ მნიშვნელოვან ინფორმაციას. იმ შემთხვევაში, თუ მაცნეს ევალებოდა სასწრაფო ცნობის გავრცელება, იყენებდნენ ცხენოსანი მაცნეების მომსახურებას.
მარათონი 26 მილის სიგრძეა კურიერის გამო. ცნობილი ძველი ბერძენი კურიერია ფეიდიპიდესი, რომელმაც როგორც ამბობენ, 26 მილი გაირბინა მარათონიდან ათენამდე, რათა მიეტანა ცნობა სპარსელებზე ბერძნების გამარჯვების შესახებ ძვ. წ. 490 წელს.
Wells Fargo იყო პირველი ოფიციალური საკურიერო სერვისი შეერთებულ შტატებში. 1858 წელს, Wells Fargo-მ ხელი შეუწყო Overland Mail Company - განთქმული "Butterfield Line" -ის შექმნას.
მსოფლიოში ერთ-ერთი უმსხვილესი საკურიერო კომპანია, United Parcel Service (UPS), დაარსდა სიეტლში 1907 წელს ორი თინეიჯერი ბიჭის მიერ. ისინი ამანათებს ძირითადად ფეხით და ველოსიპედით აწვდიდნენ.
XXI საუკუნეში საკურიერო მომსახურება ონლაინ ვაჭრობასთან ერთად მნიშვნელოვნად განვითარდა. გაჩნდა ექსპრეს მიტანის, დრონებით მიწოდების და სხვა სერვისები, რამაც მნიშვნელოვნად განავითარა საერთაშორისო ვაჭრობა.
ვინ არის და რას აკეთებს კურიერი ?
კურიერი არის ადამიანი, რომელიც უზრუნველყოფს სხვადასხვა ტიპის ამანათების დროულ და უსაფრთხო მიწოდებას. კურიერი ახორციელებს ამანათების ან ტვირთების ტრანსპორტირებას ერთი ადგილიდან მეორეზე უმოკლეს დროში. შესაბამისად, კურიერის ხშირად უწევს ისეთი ოპტიმალური მარშრუტის შერჩევა, რომელიც ამანათების უმოკლეს დროში მიწოდებას მოიცავს.
კურიერი ცნობილია მიწოდების სისწრაფით, საიმედოობითა და დეტალებისადმი ყურადღების მიქცევით. კურიერები ხშირად მუშაობენ კონკრეტულ გეოგრაფიულ არეალში, როგორიცაა: ქალაქი ან რეგიონი, და კარგად ესმით ადგილობრივი სატრანსპორტო ინფრასტრუქტურა და მარშრუტები.
ონლაინ შოპინგის ზრდისა და სწრაფი და ეფექტური მიწოდების სერვისების საჭიროების გამო, კურიერები თანამედროვე ეკონომიკის და სავაჭრო მიმართულების განუყოფელი ნაწილი გახდა. ისინი კომფორტს უქმნიან ბიზნესს და ადამიანებს სასურველი პროდუქტის სახლთან მიწოდებით.
კურიერი უზრუნველყოფს, რომ გამოძახებული ან შეძენილი პროდუქტები, მნიშვნელოვანი დოკუმენტები და სხვადასხვა ამანათები აუცილებლად მივა დანიშნულების წერტილამდე, უსაფრთხოდ და დროულად, რაც ხელს უწყობს სხვადასხვა ინდუსტრიის გამართულ ფუნქციონირებას და მომხმარებლის კმაყოფილების გაუმჯობესებას.
რას მოიცავს სწრაფი მიტანის სერვისი ?
სწრაფი მიტანის სერვისი ყოველდღიურობას კიდევ უფრო ამარტივებს და აუცილებელია ნებისმიერი ბიზნეს საქმიანობისთვის, რადგან ეს უზრუნველყოფს მომხმარებლის კმაყოფილების შენარჩუნებას და ზრდას.
მნიშვნელობა არ აქვს, რა დროა, გემრიელი საკვები მოგინდა, სანატრელი ამანათი ჩამოგივიდა, ეზოს მოწყობა გადაწყვიტე და შესაბამისი ინსტრუმენტები არ გაქვს, ან მოულოდნელად ავტომობილისთვის ზეთის შეცვლა გჭირდება, რემონტის პროცესში საღებავი დაგაკლდა თუ სხვა, ყველა შემთხვევაში, დღესდღეობით სწრაფი მიტანის სერვისი საშუალებას გაძლევს გამოიძახო ის, რაც გჭირდება და კურიერის დახმარებით სასურველ მისამართზე მიიღო.
ტელევიზორი ერთ-ერთი ყველაზე ხშირად მოხმარებადი ტექნიკაა, არამარტო სახლში, არამედ სამუშაო, გასართობ და სხვა ტიპის სივრცეებში. ეს არის ელექტრონული მოწყობილობა, რომლის დახმარებითაც ადამიანი იგებს ახალ ამბებს, უყურებს ფილმებს, თვალს ადევნებს საინტერესო მოვლენებს ან ინტერნეტის ეპოქაში აქტიურად იყენებს სხვადასხვა დანიშნულებით. პირველად ტელევიზორი 1934 წელს დამზადდა გერმანიაში და ნელ-ნელა დაიწყო მისი გავრცელება აშშ-ში, ინგლისსა და სხვა ქვეყნებში.
დღესდღეობით ტელევიზორები იყოფა სხვადასხვა კატეგორიად მათი ტექნოლოგიის, ფუნქციების, ეკრანის ტიპის და გამოყენების მიხედვით. ეკრანის ტექნოლოგიის მიხედვით გვხვდება: LED, OLED, Plasma, LCD, QLED, MicroLED და სხვა.
ფუნქციონალის მიხედვით გვხვდება ისეთი ტიპის ტელევიზორები, როგორიცაა: Smart, Android, Google, Apple და სხვა.
მიუხედავად იმისა, რომ თანამედროვე ტელევიზორის მენიუ მარტივი ფუნქციონალით გამოირჩევა და მომხმარებელს საშუალება აქვს თავად მოახდინოს მისი ინსტალაცია. გამოცდილი სპეციალისტის მომსახურება ქმნის დამატებით კომფორტს და გთავაზობთ ხარისხიან მომსახურებას თუ თქვენი ტელევიზორის მონტაჟი, შეკეთება ან გასწორება გჭირდებათ.
რას მოიცავს ტელევიზორის ხელოსნის მომსახურება ?
არსებობს სხვადასხვა ტიპის და მოდელის ტელევიზორი. შესაბამისად, მათი შეკეთებისთვის საჭიროა, გამოცდილება და ცოდნა. ტელევიზორის ხელოსანი კი, ის ადამიანია, რომელსაც აქვს შესაბამისი კომპეტენცია რომ დაზიანებული ან არეული პროგრამის მქონე ტელევიზორი სწორად და მცირე დროში შეაკეთოს. თუ ტელევიზორს უჭირს wifi-ქსელთან დაკავშირება, გამოსახულების ხმა არ ისმის ძველებურად და ეკრანიც ისე მკვეთრად აღარ აჩვენებს, როგორც აქამდე, ტელევიზორის ხელოსანი ყველა ამ პრობლემის მარტივად მოგვარებაში დაგეხმარებათ.
როდის ან სად შეიძლება ტელევიზორის ხელოსანი გამოვიძახოთ ?
თუ ტელევიზორი მოულოდნელად დაზიანდა შეგიძლია, ისარგებლო ხელოსნის გამოძახების მომსახურებით. ეს სერვისი, განსაკუთრებით კომფორტულია, რადგან არ გიწევთ ტელევიზორის მოხსნა და მისი გადატანა შესაბამის სერვის ცენტრში. ტელევიზორის ხელოსანი გამოძახებით, არის საუკეთესო სერვისი, რაც საშუალებას გაძლევთ, თქვენთვის სასურველ დროსა და ადგილზე მიიღოთ გამოცდილი ტელევიზორის ხელოსნის მომსახურება. შეგიძლიათ ისარგებლოთ სერვისით არა მარტო, თბილისსა და ბათუმში, არამედ რუსთავში.